مهمترین اخبار
خانه > معرفی سایت، نرم افزار > نرم افزاری رایگان برای فیش‌برداری پژوهشی (بوریحان)

نرم افزاری رایگان برای فیش‌برداری پژوهشی (بوریحان)

یکی از مشکلات پژوهشگرانی که در صدد تهیه یک تحقیق دانشگاهی هستند، نحوه جمع‌آوری و بازیابی داده‌ها در طول فرآیند پژوهش است. این معضل به ویژه هنگامی که پژوهشگر دست به تحقیقی گسترده می‌زند و با انبوه اطلاعات جمع‌آوری شده مواجه است نمود بیشتری می‌یابد. جستجو در فیش‌ها و یادداشت‌های تهیه شده زمان زیادی از پژوهشگر گرفته و ساماندهی و مرتب‌سازی برگه‌های تحقیق همواره قسمتی از ذهن محقق را درگیر می‌سازد.

برای حل این مشکلات، مهندس محمد افقری دست به کار شده و نرم افزار رایگان «بوریحان» را در دسترس عموم قرار داده است. بوریحان نرم‌افزاری بسیار ساده برای نویسندگان و پژوهشگرانی است که قصد تهیه پژوهشی به روش «کتابخانه‌ای» را دارند. برگه‌های کتابشناسی، فیش‌های مستند و یادداشت‌های شخصی خود را در این نرم‌افزار وارد کرده و این نرم‌افزار را جایگزین پوشه‌های فربه از کاغذ کنید.
نام «ابوریحان بیرونی»، اندیشمند گرانمایه و پژوهشگر فرهیخته ایران، زیبنده این نرم‌افزار است. این نرم‌افزار غیرانتفاعی و غیرقابل فروش بوده، به منظور توسعه فرهنگ پژوهش در اختیار همه محققان حوزه تاریخ قرار می‌گیرد. کلیه حقوق معنوی این نرم‌افزار متعلق به مهندس محمد افقری، مبدع و برنامه‌نویس بوریحان می‌باشد.

امکانات این نرم افزار به قرار زیر است:
← ثبت برگه‌های پژوهش، پدیدآورنده، کتاب‌شناسی، فیش و یادداشت
← معرفی یک پدیدآورنده اثر برای چندین کتاب و منبع
← معرفی یک برگ کتاب‌شناسی و استفاده در چندین پژوهش
← اختصاص شناسه خودکار توسط نرم‌افزار به هر برگه
← اختصاص شماره دلخواه به برگه‌های کتاب‌شناسی، فیش و یادداشت
← نمایش منبع بر اساس شیوه‌نامه ارجاع‌دهی به روش APA در فیش‌ها
← معرفی چندین پروژه تحقیقاتی در یک پرونده
← امکان جستجو در همه قسمت‌های ثبت شده
← تغییر ابعاد نمایش برگه‌ها
← امکات مرتب‌سازی برگه‌های ثبت شده
← امکان تبدیل همه برگه‌ها به قالب XPS
← خروجی برگه‌های اصلی به Word مطابق استاندارد روش تحقیق
← چاپ تکی و دسته‌ای برگه‌ها
← امکان ارسال چاپ به چاپگر‌های مجازی PDF
← درج فاصله مجازی (نیم‌فاصله) با فشردن Shift + Space
← نصب خودکار نرم‌افزار با اولین اجرا
← محیط کاربر پسند شبیه مجموعه نرم‌افزارهای Microsoft Office

 

بوریحان مانند بسیاری از نرم‌افزارهای دیگر تحت ویندوز با تکنولوژی NET. کار می‌کند. برای استفاده از این نرم‌افزار بایستی مجموعه Microsoft .Net Framework بر روی رایانه شما قبلا نصب شده باشد. این مجموعه بر روی سیستم عامل‌های Windows 7 به‌روز شده و Windows 8 موجود است و شما نیازی به نصب آن ندارید. برای سیستم عامل‌های قدیمی XP و ۷ به‌روز نشده شما باید این مجموعه را از سایت Microsoft دریافت و نصب کنید. برای این منظور به سایت زیر مراجعه نمایید.

Microsoft .NET Framework 3.5 Service pack 1 (Full Package)

روش نصب بوریحان: بوریحان یک نرم‌افزار قابل حمل (Portable) است بدین معنی که آن را می‌توانید در هر مسیری که مایل هستید (حتی بر روی حافظه قابل حمل و فلش مموری) ذخیره و اجرا نمایید.
← آخرین به‌روزرسانی: ۱۳۹۲/۰۱/۱۷، سازگار شده با Windows 8.

 

دریافت نرم افزار بوریحان نسخه ۱٫۱

دریافت فایل راهنما

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>